Spálne


Pôvab vo vyvážení

Spáľňa s detským kútikom

Spáľna je súčasťou rekonštrukcie bytu, ktorý vám budeme postupne prezentovať. Mladý pár chcel navrhnúť spáľnu s nadčasovým dizajnom. Túto požiadavku splnila biela farba v kombinácii s dekorom dubu. Snom každej dámy je veľký šatník, takže sme v tejto izbe navrhli posuvnú skriňu cez celú izbu. Detský kútik sme vybavili postieľkou a malou komodou.

 

Spálňa s vôňou levandule

Ako v každej spálni bolo dôležité vytvoriť priestor pre príjemný spánok s dostatkom úložného priestoru. Kaskádovité riešenie nábytku je ďalšou našou špecialitou. Návrh sme situovali tak, aby nepôsobil stiesnene ale vzdušne.

Dizajn spálne s pridaním kontrastu

Vizualizácia spálne pre mladú dvojicu, ktorej hlavnou požiadavkou bolo premeniť malý, tmavý priestor v pôvodnom stave na moderný, minimalistický a vzdušne pôsobiaci interiér. Ako riešenie úložného priestoru sme navrhli šatníkovú skriňu s vysoko lesklým povrchom, ktorá sa tiahne pozdĺž celej steny. Aby mohol byť dosiahnutý skutočne minimalistický vzhľad čistých línií, odporučili sme klasický systém otvárania, pretože oproti posuvných systémov pôsobí oveľa jemnejšie. Navyše posuvné dvere potrebujú pre svoje fungovanie vodiacu lištu, ktorá z pôdorysnej hĺbky šatníka zaberie takmer 10cm (ktoré sme v tomto prípade nemali), kým otváracím postačí hrúbka asi 2cm. 3d tapeta tehál kombinovaná v teplej béžovej palete s odtieňmi  bielej, smotanovej a čiernej je obľúbeným prvkom zákazníkov.

Spálňa, ktorá ťa okamžite očarí

Po veľkom úspechu postele s nikou si ju vyžiadala aj ďalšia naša zákazníčka. K posteli sme vytvorili ešte komodu. Farebnosť podlahy, ktorá už v byte bola, nám určila dekor dreva do miestnosti. Pre zachovanie príjemnej hry farieb sme zvolili béžový akcent a doplnky zladené v zlatistej farbe. Vstavanú skriňu sme zo spálne zakomponovali do chodby, čím sme si mohli dovoliť navrhnúť do spálne kozmetický stolík so zrkadlom. Čo dodať? Sen každej ženy.

Spálňa v jemných tónoch

Drevodekor postele a nábytku sme vyberali čo najbližšie k dekoru podlahy, ktorú sme mali už zadefinovanú. Ako doplňujúcu farbu sme zvolili bielu. Nemali sme obavy z fádnosti, pretože  doplnky v štýle „nordick“ nám dotvorili celok. Posteľ je možné vidieť naživo v našom štúdiu irrealis, Odborárska 23. Zákazníčka nechcela vstavanú skriňu, preto sme pre ňu vymysleli stojacu skriňu s prvkom vsadenej niky a tiež menšiu komodu, ktorá tento prvok tiež obsahuje.

Čistý a praktický dizajn spálne

Vizualizácia spálne pre mladú dvojicu, ktorej hlavnou požiadavkou bolo premeniť malý, tmavý priestor v pôvodnom stave na moderný, minimalistický a vzdušne pôsobiaci interiér. Stavili sme preto na čisté línie a pár trikov, ktoré zabezpečili, že sa nový priestor zdá priestrannejší ako v skutočnosti je. Jedným z nich bolo navrhnutie nočných stolíkov a pracovnej dosky na príležitostnú prácu bez nožičiek. Ako úložný priestor je navrhnutá šatníková skriňa s povrchom vo vysokom lesku, tiahnúca sa v jednej línii pozdĺž celej steny.
Aby sme dosiahli skutočne minimalistický vzhľad čistých línií použili sme klasický systém otvárania – na rozdiel od posuvných systémov – pôsobí oveľa jemnejšie. Zaujímavým prvkom je otvorená polica, ktorá siaha až po strop. Podlahu sme cielene vytiahli až na stenu, a tým vytvorili dekoratívne čelo postele.

Panorama city

Byt v lokalite Bratislava 1 je lukratívnym miestom pre prácu aj bývanie. Spálňa s rohovým oknom a výhľadom na Dunaj je dizajnérskym kúskom. Umiestnenie a štýl budovy nás zaväzoval aj k štýlu a luxusu v spálni. Od klientov sme dostali zadanie použiť bielu farbu a bledý dub. Aby interiér nepôsobil smutne, pridali sme dekorácie v modrej a fialovej farbe. Základným problémom v takomto menšom byte bolo vyriešiť úložný priestor. Preto sme z oboch strán spálňovej priečky navrhli vstavaný šatník až po strop. Kde pre image sme nechali vystúpiť dve niky v dekore dubu. Dvere navrhnuté ako otvárané na bez-úchytkový push systém. Posteľ na vyklápanie s ďalším úložným priestorom.

Spálňa v odtieňoch žltej

Hlavnou požiadavkou klienta bolo zakomponovanie obľúbenej žltej farby, ktorú sme preniesli do nábytku.  V spálni, ktorá je prepojená s pracovňou posuvnými dverami sme využili prepojenie želanej farby v stavanom šatníku, jednom nočnom stolíku aj v obraze. Manželská posteľ so zástenou a led podsvietením v zástene aj pod posteľou. Čarovanie s farbami by nám prinieslo zmenu v prípade, ak by sme natreli stenu na žlto a ponechali prírodnú farbu nábytku. Rôzne varianty ponúka aj vstavaná skriňa s klasickými otváracími dverami alebo posuvnými.