Kuchyne


Kuchyňa s obývačkou v rodinnom dome v Záhorskej Bystrici

 

Kuchyna v bungalove Veronika – Kvetoslavov

 

Kuchyňa do tvaru L

V tejto galérii žiadne snímky.

Uvoľnenosť bytového dizajnu

Návrh rodinného bytu sa točil okolo multifunkčného priestoru, kde chce mladý pár tvoriť ,žiť a bývať.
Mladý pár chcel vytvoriť priestor na bývanie pre radosť zo života.
Otvorený priestor umocňuje otvorený strop s trámami.
Prvky, ktoré si nevedeli predstaviť, ako sedenie pod oknom sme vytvorili nábytkom, pracovný stolík v rohu, pult v priestory ,kruhový stôl a pohovha v priestore.
Materiály sme použili podla želania zákazníka: tehly, drevo a kamen.

Posúdte sami ako sa Vám páči?

 

Dom v Rusovciach – kuchyňa s obývačkou

Dom v Rusoviac je ukážkou toho ako vieme tvoriť dizajn. Zariadiť celý dom funkčne a zároveň vkusne je našou radosťou.
Kuchyna je navrhnutá do tvaru L, kde je zabudované vštko, čo kuchyňa má mať.
Prechod medzi obývačkou a kuchyňou tvorí priehladná knižnica s barovým pultom.
Na stene je umiestnená chladnička s dvomi výsuvmi.
Materiály do celého domu sú doladené do dekorov dubu, lesklá biela, pracovná doska je dekor mramoru.
Dlažba- kameň dekor dubu, imitácia dreva.
Centrum domu tvorí krb, ktorý zabezpečuje taktiež naša firma. Je robený ako krbo-kachle.
Dom má vysoké okná, ktoré prechádzajú až do druhého poschodia, kde vytvárajú galériu. Odtiaľ sú závesené lustre, ktoré su krásným doplnkom domu.
Snom každej ženy je mať velký topánkovník, do ktorého si naukladá topánky. Tento sen sme splnili, umiestnili sme ho do chodby, kde budeme mať vyčlenenú 1/3 len na topánky.
Posuvný šatník so zrkadlovými posuvnými dverami je dominatou chodby.
Fotografie z realizácie už čoskoro.
« 1 z 2 »

Kuchyňa v industriálnom nádychu

Rekonštrukcia kuchyne sa niesla v duchu industrializmu, ktorý je úžitkový a priamočiary.

Klasická paneláková kuchyňa doslúžila a preto sa mladý pár s radosťou pustil do jej výmeny podľa vlastných predstáv.

Nakoľko inklinujú k surovejšiemu materiálu, priali si namiesto zásteny obklad v dekore betónu.  Zmenili sme pôvodné rozmiestnenie kuchyne a zmenou otvoru dverí sa kuchyňa zväčšila a získala iný rozmer. Fóliované dvierka kuchynskej linky sú v bielom lesku a pracovná doska ako aj podlaha kuchyne je v dekore duba. Požiadavku industrializmu v kuchyni  sme podčiarkli čiernymi spotrebičmi a šedými stoličkami zladenými k zástene kuchyne.

 

Kuchyňa v béžovej farbe

Presná predstava zákazníkov o ich novej malej kuchyni sa stala pre nás výzvou. Zákazníci boli zvyknutí fungovať v zúženom priestore, v ktorom sa potlačia a odmietali zväčšovať miestnosť búraním stien. Zákazník je náš pán, preto sme ich požiadavku rešpektovali a vytvorili krásne dielo, v ktorom sme kompletnej rekonštrukcii podrobili elektriku, podlahu, nábytok, sanitu. Farebnú kombináciu kuchyne sme zvolili v bielych a béžových odtieňoch z dôvodu optického rozšírenia miestnosti. Farebné odtiene nábytku sme preniesli aj do spotrebičov, drezu a batérie. Kuchyňu sme sčasti zakomponovali aj do chodby v podobe veľkej šatníkovej skrine so spotrebičmi, čím sme zväčšili rozloženie a funkčnosť kuchynského priestoru. Využitím chodbovej časti sa nám vytvoril priestor na útulné stolovanie s 2 taburetkami a stolom, prídavkom je biela lavica na sedenie.

« 1 z 2 »

Kuchyňa s dobrým základom pre bývanie

V každom z nás je ukrytý šéfkuchár, len potrebuje pre svoje tvorenie to správne miesto. Kuchyňa aj s menšími rozmermi dokáže splniť funkčné vyžitie priestoru s logistickým usporiadaním. Práve preto sme zvolili linku v tvare L s barovým pultom. Zástena v podobe mozaiky so striebornými detailmi a podhľad tvarovaný v rôznych geometrických tvaroch tvoria dominantu celej kuchyne. Zmenšený priestor v kuchyni nás pre lepšiu priechodnosť viedol k voľbe sklápacieho pultu. Led osvetlenie nad pracovnou doskou nemôže chýbať v žiadnej kuchyni.

V prípade, že zvažujete prestavbu alebo rekonštrukciu, neváhajte sa obrátiť na naše štúdio.

Kuchyňa, v ktorej je radosť variť

Napriek rafinovanému využitiu každého voľného miesta ako úložného priestoru je celkový dojem z kuchyne príjemne odľahčený. I keď sme si to veľmi priali, spojenie kuchyne a obývačky nebolo možné. Pri výbere materiálov sme sa odvíjali od dekoru podlahy. Tento dekor sme použili na korpusy, na čelá skriniek sme použili lesklú bielu. Pre moderné kuchyne sú príznačné čisté línie a potlačená farebnosť.

« 1 z 2 »

Otvorená kuchyňa s obývačkou

Zákazníčka si priala návrh otvorenej kuchyne s obývačkou a požiadavkou bola zástena kuchynskej linky v modrej  farbe.  Tento farebný akcent nám vytvoril priestor aj pre doplnky v obývačke.  Funkčné plochy kuchyne sme sa snažili usporiadať v čo najrozumnejšom rozložení, aby individuálne pohyby v kuchyni – príprava potravín, varenie a umývanie riadu – boli uľahčené. Pracovný pult spĺňa využitie zo strany kuchyne aj obývačky. Z jednej strany je súčasťou kuchynskej linky a z druhej strany predstavuje jedálenský stolík. Priestor sa tým nielen funkčne využil, ale zároveň opticky „oddelil“  kuchyňu od obývačky. Výber jednotných farieb a štýlu nám zjednotil byt do jedného celku.

« 1 z 2 »

Priestranná kuchyňa v tvare L

Návrh kuchyne mal spĺňať priestorové požiadavky 4-členej rodiny. Veľký priestor umožňoval kuchyňu umiestniť do tvaru L. V kuchyni je umiestnená vstavaná umývačka, kôš a chladnička. Celá kuchynská linka je vyskladaná z výsuvných kontajnerov a horných výklopov. Krb je súčasťou kuchyne, a tak korešponduje s prvkami kuchyne, či už materiálovo alebo dizajnovo.

« 1 z 2 »

Kuchyňa v bielom – farebná kráľovná minimalizmu

Denný život sa sústreďuje skôr v priestore, ktorý obývačku, jedáleň a kuchyňu spája do jedného celku. Tomu zodpovedá aj naša kuchyňa. Vďaka jednoduchosti vo vizuálnom prejave a funkčnosti sa tak bez problémov stáva esteticky rovnocenným partnerom obývacej a oddychovej zóny. Kuchynská linka plynule prechádza do obývacej steny, kde si majiteľka želala vloženú osvetlenú niku. Priestranný pult je hlavnou pracovnou oblasťou, ktorá spĺňa všetky nároky na prípravu pokrmov.