Detské a študentské izby


Detská izba v modulovom dome

 

 

Detské izby návrhy

Keď deti vyrastú, obnova detskej izby je priam nevyhnutnosťou. Mladá rodina sa preto rozhodla obrátiť na nás s návrhom prerobenia „hracej“ izby na študentskú.

Dôležitým cieľom bolo vytvoriť viac zón v izbe. Prvou zónou mala byť oddychová a druhou zóna na hranie, neskôr na učenie a prácu. Nábytok pre deti musí byť funkčný a prispôsobený ich veku. Deti a študenti si vždy okolo seba vytvárajú vlastný svet a dobre navrhnutý priestor im pomáha stimulovať ich zmysly. Farebné prepojenie zelenej s dubom sme uplatnili na posteliach a nočnom stolíku, na policiach a pracovnom dvoj-stolíku, na vstavanej skrini aj na osvetlení.

Neváhajte sa na nás obrátiť s požiadavkou na návrh detských izieb.

detské izby návrhy

« 1 z 2 »

 

Priestor pre dieťa

Požiadavka zákazníka bolo vytvorenie detskej izby pre 3-ročné dievča. V detských izbách zohráva veľkú úlohu jej funkčnosť a variabilnosť. Izba by mala rásť spolu s dieťaťom, preto sme použili nadčasovú bielu farbu nábytku a oživili obľúbenou žltou. Použitá tapeta môže byť obmieňaná v závislosti od rastu dieťaťa. Písací stôl je pripravený na potreby školáka a úložný priestor je vytvorený veľkými skriňami a množstvom políc na knihy a hračky.

Premena detskej izby na študentskú

Donedávna detská izba a po skočení základnej školy nevyhnutnosť multifunkčného priestoru pre syna, ktorý popri spánku a odložení oblečenia môže pracovať na počítači, čítať knihu, užívať svoj priestor …. Nad posteľou sme veľmi nerozmýšľali, rozmer  140×90 nám krásne určil rozmery skrine a police. Skriňa má funkčnú zásuvku na nabíjanie smartfónov a tabletov, na odloženie kníh a pod. osvetlené skrinky nad stolíkom zlepšia prípravu do školy a zároveň pôsobí veľmi moderným dojmom. Premena dieťaťa na študenta je aj vďaka izbe viditeľná.

Detská izba pre dvoch prváčikov

Deti a študenti si vždy okolo seba vytvárajú vlastný svet. Dobre navrhnutý priestor im v tom môže pomáhať. Interiér detskej  izby pozostáva z dvoch najdôležitejších zón. Prvá je oddychová zóna a druhá je zóna zábavná, neskôr určená na prácu a učenie. Nábytok pre deti sme prispôsobili ich veku. Keďže nám priestor nedovolil umiestniť dve postele na zem, včlenili sme vzdušné a priestranné uloženie jednej postele, pod ktorou sa vytvorí priestor na hranie. Samozrejmosťou bola zásada bezpečnosti aj na úkor dizajnu. Malý priestor nám určil smerovanie voľby úložného priestoru – veľká skriňa a perinák za posteľou. Stolík má dostatok miesta pre obe deti.

« 1 z 2 »

Izba vytváraná pre študentov s osobitým štýlom

Prevedenie izby je praktické pre užívateľov, ktorí neradi upratujú – všetko vieme skryť. Stôl ponúka veľký priestor na prácu a učenie. Úložný priestor pod posteľou na push systém, štýlovým prvkom je osvetlenie v skrinkách. Ideou tejto izby bol už od začiatku úložný priestor, minimalistické farby a pop-art štýl. Dokonalé zladenie nie je väčšinou pri tvorení harmónie v priestore to najpodstatnejšie. Hravý výber výrazných drobností má pre čisté priestory blahodarný účinok.